Galeria moich prac >>> na blogu RETRO DROBIAZGI,

Informacje o stacjonarnych SZKOLENIACH I WARSZTATACH (tematy i najbliższe terminy) >>> TUTAJ

środa, 30 października 2013

Jesienny koszyczek - krok po kroku.
Kochacie jesienne skarby? Jeżeli tak - przyda Wam się taki koszyczek :) Można go zrobić samemu w bardzo prosty sposób z jednego arkusza papieru i kilku dodatków. Nie wymaga to wielkich zdolności, można go zrobić wspólnie z dzieckiem. Idealny pomysł na spędzenie niedzielnego popołudnia.
  1. Przygotuj arkusz kolorowego papieru 30x30cm Korzystając ze zdjęcia jako wskazówki, zagnij arkusz w poziomie i pionie co 10 cm (linie przerywane).

BJ1.jpg
 
 
  1. Rozetnij narożne kwadraty na paski szerokości 2 cm (linie ciągłe). Dwa środkowe kwadraty zagnij w odległości 2 cm od brzegu (linia przerywana).

BJ2.jpg

  1. Przyklej końcówki pasków na środku przylegającego kwadratu, tak jak prezentuje zdjęcie. Wystające narożniki obetnij nożyczkami. Po przyklejeniu pasków z czterech stron otrzymasz bazę koszyczka.

BJ3.jpg

  1. Z arkusza papieru o kontrastowym kolorze odetnij 3 paski o szerokości 6 cm (u mnie jest to jasny róż) Brzegi wytnij ozdobnie za pomocą dziurkacza brzegowego. Wytnij również 3 paski papieru o szerokości 6 cm, zegnij je na pół wzdłuż dłuższego brzegu ( u mnie jest to papier w kolorze podobnym do bazy koszyczka)

BJ4.jpg

  1. Udekoruj brzegi koszyczka. Jasne paski papieru wycięte dziurkaczem brzegowym, przyklej dookoła brzegu tworząc „falbankę”. Dwa ciemniejsze paski papieru złożone na pół przyklej na zewnątrz, tworząc wykończenie brzegu. Z trzeciego ciemnego paska papieru utwórz rączkę koszyczka.

BJ5.jpg

  1. Miejsce łączenia się rączki z bazą koszyka udekoruj wg. swojego pomysłu; ja użyłam elementów wyciętych z papieru, piórek oraz guzika przewiązanego sznureczkiem. Udekorowałam też brzeg koszyczka jasnym, wydartym paskiem papieru i sznurkiem.

BJ6.jpg

 
 
Jesienny koszyczek jest gotowy!
Prawda, że prosty? Jeżeli wam się spodobał, zostawcie komentarz pod postem :)
 
Tutorial przygotowany we współpracy z DP Craft, wykaz użytych materiałów znajdziecie TUTAJ.

1 komentarz:

Magnolia 57 pisze...

fajne , szkoda tylko że zdjęcia się nie otwierają, pozdrawiam